روانشناسی
جدیدترین تست های روانشناسی در www.ravanshena30.ir
قالب وبلاگ
چه چیزی درمورد خودتان هست که دوست دارید بهتر شود؟


بااینکه ممکن است علاقه نداشته باشیم در ملاء عام این مسئله را بپذیریم اما خیلی از ما دوست داریم اعتماد به ‌نفسمان پیشرفت کند.

خوشبختانه نکات و راهکارهای عملی زیادی برای آن وجود دارد که اینجا به 24 مورد آن اشاره می‌کنیم.

سعی نکنید همه این 24 نکته را به طور همزمان به کار ببندید. هر بار چند مورد را انجام دهید تا ببینید کدام‌یک برای شما موثرتر است.

بعضی از آنها نیاز به تمرین بیشتر دارند. و به خاطر داشته باشید که همیشه انتخاب با خودتان است. این خودتان هستید که تصمیم می‌گیرید اعتمادبه‌نفستان رشد کند یا پایین بیاید.

خیلی از این راهکارها فقط به طور موقتی اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برند اما باز هم باعث می‌شوند کارهایی انجام دهید که قبلاً حتی فکرش را هم نمی‌کردید و با انجام آنها اعتمادی عمیق‌تر نسبت به خودتان در وجودتان ایجاد می‌کنید.ادامه مطلب

طبقه بندی: اعتماد به نفس،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ یکشنبه 29 آبان 1390 ] [ 09:09 ق.ظ ] [ * hedieh * ] [ نظرات ]
زن حامله اى را فرض کنید که حامله است و در حال حاضر هشت بچه دارد . از هشت تا بچه این خانم، سه تا کر و لال ، دو تا نابینا ، سه تا عقب افتاده ذهنى است و خود این خانم هم به بیمارى سفلیس مزمن مبتلاست !

به نظر شما آیا این خانم باید سقط جنین کند؟

2- فرض کنید زمان انتخابات ریاست جمهوری است و شما باید از میان سه کاندیداى زیر ، یکى را انتخاب کنید .

کاندیداى اولى ، با سیاستمداران و سیاست بازان حقه باز و بد کاره و مفتخور و بدنام ، بده بستان دارد و اهل فال بینى و پیشگویى و این نوع مزخرفات است . روزى هشت تا ده لیوان مشروب مى خورد ، سیگار برگ دود مى کند و دو تا فاسق هم دارد.

کاندیداى دومى ، تا لنگ ظهر مى خوابد . تریاک مى کشد و هر شامگاه نیم بطر ویسکى می خورد.

کاندیداى سوم ، یک قهرمان جنگ است ، گوشت نمى خورد ، سیگار نمى کشد ، گاهى فقط یک لیوان آبجو مى نوشد و اهل زن بازى و حقه بازى هاى دیگر هم نیست .

شما کدامیک از این سه نفر را روانه کاخ ریاست جمهورى خواهید کرد ؟؟

ادامه مطلب

طبقه بندی: مطالب آموزنده،
برچسب ها: قضاوت، زود قضاوت کردن، درمان زود قضاوت کردن، روانشناسی قضاوت کردن، تکنیک های بزرگ از رازهای رسیدن به موفقیت، در راه رسیدن به ارتباطات کوانتومی گام بزرگ برداشته شد، راز موفقیت چیست؟، راه های دسترسی به موفقیت در زندگی، راههای رسیدن به موفقیت و صفات انسانهای بزرگ، روش های موفقیت، تکنیک بزرگ از رازهای رسیدن به موفقیت، استرس در جلسه، اعتماد به نفس، بهترین راه های کاهش استرس، تقویت اعتماد به نفس، درمان استرس، راه های تقویت اعتماد به نفس، راه های جلوگیری از استرس، راه های عملی اعتماد به نفس، سبک زندکی، تست روانشناسی جدید و جالب، تست روانشناسی دست خط، تست روانشناسی دست خط و شخصیت شما، تست روانشناسی شخصیت، تست روانشناسی واقعی، تست شخصیت شناسی، تست شخصیتی تست های جالب شخصیتی، جالبترین تست های روانشناسی، جدیدترین تست روانشناسی، جدیدترین متد تستی روانشناسی دست خط، دست خط، دست خط و شخصیت شما، روانشناسی، روانشناسی از طریق دست خط افراد، روانكاوی، فال از طریق دست خط، فال و روانشناسی، خنده درمانی، روان درمانی، روان درمانی با خنده، روانشناسی خنده، روانشناسی لبخند، روانشناسی مدرن، شخصیت شناسی از روی لبخند، شخصیت شناسی با لبخند، شناخت شخصیت از روی خنده، نکات روانشناسی ازمون تستی شخصیت شناسی، آزمون شخصیت شناسی، آموزش خود شناسی، بهترین تست های روانشناسی، بهترین تست های شخصیتشناسی، بهترین سوالات روانشناسی، تست، تست جدید، تست خود شناسی، تست روانشناسی، تست روانشناسی جالب، تست روانشناسی دندان، تست روانشناسی دندان و شخصیت شما، جدیدترین تست روانشناسی آزمون تستی شخصیت شناسی، بهترین تست های شخصیت شناسی، بهترین و جدیدترین تست روانشناسی در آمریکا، تست جدید شخصیت شناسی، تست روان شناسی تصور، تست روانشناسی تصور، تست روانشناسی خیال test ravanshenasi از کجا دیگران را بشناسم اعتماد به نفس اعصاب درست افسردگی انواع تست انواع تست جالب انواع تست خود شناسی انواع تست خودشناسی انواع تست روانشناسی انواع فال انواع مختلف تست روانشناسی ایران تست روانشناسی کوتاه و جالب، تست شخصیتی، تست های جالب شخصیتی، جدیدترین متد تستی روانشناسی، روانشناسی جدید، روانشناسی شخصیت، روانشناسی چند گزینه ای، سری جدید تست های روانشناسی، سوال و جواب روانشناسی، سوالات تستی روانشناسی، سوالات روانشناسی، شخصیت خود را بشناسیم، شخصیت شناسی،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ یکشنبه 29 آبان 1390 ] [ 03:21 ق.ظ ] [ Amir Ahmadian ] [ نظرات ]
 
کم رویی یکی از مسائل نسبتا شایعی است که در میان اطفال،نوجوانان و حتی جوانان دیده می شود. کم رویی پدیده ای غیر عادی نیست و والدین باید بدانند که نسبت به این مسئله باید برخورد درست و مناسبی داشته باشند. در صورت بروز برخورد نامناسب از سوی والدین، این رفتار تشدید می شود و موجب انزواگرایی در فرزندان و خصوصا اصفال کوچکتر،می شود.

به نظر می رسد که حالت کم رویی در برخی از موارد ناشی از احساس خود كم بینی ا...ست و در مواردی هم آنقدر شدت می یابد كه تمامی شخصیت فرد را تحت تأثیر قرار می دهد، به گونه ای که چنین فردی از حضور در اجتماع یا جمعی از افراد، دچار ناراحتی های گوناگون می شود که این مسئله، در وضعیت جسمانی او نیز اثر می گذارد.

کم رویی پدیده ای نیست که به یکباره در وجود کودکان حضور پیدا کند بلکه به تدریج و با وجود برخی از دلایل و عوامل در وجود یک کودک ایجاد می شود وبروز پیدا می کند.

احساس کمرویی همچون بسیاری از خصلتهای رفتاری،دارای منشاء و علتی است. ریشه چنین احساساتی را باید در ابتدا در خلق و خوی طفل و شرایطی که یک کودک در آن متولد شده،جستجو کرد. از طرفی ریشه این مسئله را باید در تاریخچه ی کوتاه مدت زندگانی گذشته او دنبال کرد.

یک نوزاد از بدو تولد به وجود پدر و مادر خویش به عنوان اولین وابستگانش در زندگی، پی می برد. به این ترتیب چگونگی بروز احساسات و رفتار والدین، بخش اعظم تاریخچه روزها و سالهای اولیه زندگی او را رقم می زند.

ممکن است برای برخی از والدین وجود حس خجالت و کمرویی در فرزندشان، نه تنها عیب محسوب نشود بلکه انرا به عنوان نکته مثبت اخلاقی تلقی کنند و احساس رضایت داشته باشند از اینکه فرزندشان دائما در هر جمعی سخنوری نمی کند و بعضا به گفتن برخی از مسائل شخصی و خاص خانواده نمی پردازد،شاد و خشنود باشند. طبیعتا در چنین شرایطی،زمینه مناسبی برای رفع این خصلت در کودکان وجود ندارد و این حالت در کودک ادامه می یابد تا اینکه به دنیای نوجوانی و سپس جوانی پای گذارد. در این صورت حل این مشکل به مراتب سختتر خواهد شد.

آنچه مشخص است اینکه نحوه ی احساس والدین را می توان مهمترین و موثرترین عامل، در جهت شکل گیری سرنوشت اینده یک کودک دانست. برخی از والدین که نسبت به تمامی رفتارها و حرکات کودکشان،دقت و توجه دارند به این موضوع پی برده اند که نحوه ی احساس و رفتار آنها، عاملی مهم در چگونه رقم خوردن آتیه کودک است.


اولین مشکل از جایی شروع می شود که والدین چنین کودکانی به مقایسه فرزند خود با کودکانی می پردازند که از اعتماد به نفس بالا و انرژی زیادی برخوردارند. همین احساس در والدین اگر کنترل نشود، آثار منفی بر کودکشان بر جای خواهد گذاشت.آنچه مهم است اینکه پدر ومادر در چنین شرایطی بر احساسات خویش غلبه کنند و با حفظ آرامش خویش،به کنترل احساسات فرزندشان بپردازند تا بتوانند به نحواحسن به حل مشکل کودک کمک کنند.
کودکانی در حبس ابد

در مرحله اول آنچه مهم است اینکه علایم کم رویی در کودکان را بشناسیم. این کار چندان سخت و پیچیده نیست و نشانه های ساده ای برای آن وجود دارد. اینکه یک طفل کم رو همیشه دچار حس تردید است و نمی تواند به اطمینان کامل در مورد چیزی دست یابد. به گونه ای که انگار دائما در میان دو قطب مختلفی قرار گرفته که نمی داند به کدام سمت برود. از دیگر ویژگیهای یک کودک کم رو این است که او عیب ها و نقص های خود را بسیار بزرگتر از آنچه که هست،می بیند و رفتارش موجب می شود که دیگران هم متوجه این عیب ها بشوند. به عبارتی میتوان گفت او رفتارهایی از خود نشان می دهد که اطرافیان را متوجه کمبودهای خود کند.

اما علایم ظاهری کمرویی در کودکان این است که صورت کودک سرخ گون می شود.

کودک کمرو با کوچکترین اتفاقی دچار تغییر رنگ در چهره می شود و با وجود اینکه سعی دارد به گونه ای رفتار کند که کسی متوجه او نشود،عکس این قضیه اتفاق می افتد و او بیشتر اوقات با رفتار ناشیانه خود موجب جلب توجه اطرافیان می شود.

از دیگر نشانه های کودک کمرو این است که دائما دستهایش مرطوب است و این حالت ناشی از احساس خجالت است که او عرق می کند و ممکن است به این خاطر دوست نداشته باشد با کسی دست دهد.

بروز اختلال در مثانه از دیگر علایم کم رویی کودکان است.

مسئله دیگر به شیوه حرف زدن کودک کم رو مربوط می شود. نوع سخن گفتن و حرف زدن کودک کمرو با دیگران متفاوت است. او از شدت ترس وناراحتی از اینکه نمی تواند منظورش را به درستی به دیگران تفهیم کند، در بسیاری از موارد دچار لکنت زبان شده و نمی تواند مطالب مورد نظرش را انطور که می خواهد،بیان کند. این میتواند به نوعی موجب ایجاد احساس ناراحتی در مواجهه با دیگران برای کودک کمرو باشد.

کم رویی در موارد بسیاری ناشی از توقعات بالای والدین از فرزندان است و یا در اغلب موارد ناشی از کمبود محبت و عاطفه در کودکان است. گاهی هم این احساس ناشی از اشتباهاتی است که والدین مرتکب می شوند.
آنچه از هر چیزی مهمتر به نظر می رسد خلاء عاطفی کودکان است.اگر کودکی دارای نواقصی هم باشد،ابراز محبت دائمی به کودک به رفع اغلب مشکلات کمک می کند.محبت و بروز عشق و دوست داشتن نسبت به کودک، همچون اکسیری در وجود کودک و روح حساس و لطیف او تاثیر می گذارد و او را نسبت به بسیاری از اتفاقات و حوادث،بیمه می کند

فراموش نکنیم که محبت ابزاری معجزه گر برای حل تمامی مشکلات است.در میزان محبت به کودکانمان صرفه جویی نکنیم.فراموش نکنیم که کودکان ما موجوداتی لطیف و بی گناهند که پاک و معصوم متولد شده اند.این ما هستیم که به وجود نازنین آنها شکل می بخشیم.پس مراقب باشیم که در حق این فرشتگان کوچک،کوتاهی نکنیم.


See Moreطبقه بندی: روانشناسی تخصصی،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ یکشنبه 29 آبان 1390 ] [ 12:28 ق.ظ ] [ Mitra ] [ نظرات ]

آیا شما هم فرد کمال گرایی هستید؟؟؟
ـ آیا شما هم هموار فکر می کنید آن کسی که می خواهیم باشید نیستید؟
ـ آیا احساس می کنیم کارهایی که به اتمام رسانده ایم به اندازه کافی خوب نیستند؟
ـ آیا نوشتن مقالات و طرحها را با اهداف انجام دقیق آنها به تعویق می اندازیم ؟
ـ آیا احساس می کنیم کارها را باید صد در صد درست انجام دهیم و در غیر این صورت فردی متوسط و یا حتی بازنده هستیم؟
اگر چنین باشد در آن صورت ما به جای حرکت در مسیر موفقیت سعی در کامل بودن داریم.


● کمال گرایی:
به افکار و رفتار های خود تخریب گرانه ای اشاره می کند که هدف آنها رسیدن به اهداف به شدت افراطی و غیر واقع گرایانه است. در جامعه امروزی ‍ به اشتباه کمال گرایی چیزی مطلوب و حتی لازم برای موفقیت در نظر گرفته می شود.
به هرحال مطالعات اخیر نشان می دهند نگرش کمال گرایانه موجب اخلال در موفقیت می شود. آرزوی کامل بودن ‍ ، هم احساس رضایت از خودمان را از ما می گیرد و هم ما را به اندازه سایر مردم ( کسانی که اهداف واقع گرایانه دارند ) ، در معرض ناکامی قرار می دهد.


● علل کمال گرایی
اگر ما فردی کمال گرا باشیم ،‌احتمالا در کودکی یاد گرفته ایم دیگران با توجه به میزان کارآییمان در انجام کارها به ما بها می دهند در نتیجه آموخته ایم در صورتی ارزشمندیم که مورد قبول دیگران واقع شویم ( فقط بر پایه میزان پذیرش دیگران به خود بها می دهیم ) ،‌ بنا بر این عزت نفس ما ، بر اساس معیارهای خارجی پایه ریزی شده است . این امر می تواند ما را نسبت به نقطه نظرها و انتقادات دیگران ، آسیب پذیر و به شدت حساس سازد. در نتیجه تلاش برای حمایت از خودمان و رهایی از اینگونه انتقادات ، سبب می گردد کامل بودن را تنها راه دفاع از خود بدانیم . بعضی از احساسات ‍، افکار و باورهای منفی ذیل ،‌احتمالا با کمال گرایی مرتبط هستند:
● ترس از بازنده بودن:
افراد کمال گرا ،‌غالبا شکست در رسیدن به هدف هایشان را با از دست دادن ارزش و بهای شخصی مساوی می دانند.
● ترس از اشتباه کردن :
افراد کمال گرا ،‌غالبا اشتباه را مساوی با شکست می دانند . موضع آنها در زندگی ،‌حول و حوش اجتناب از اشتباه است . کمال گراها فرصت های یادگیری و ارتقاء را از دست می دهند.
● ترس از نارضایتی :
افراد کمال گرا ،‌ در صورتی که دیگران شاهد نقایص یا معایب کارشان باشند ، غالبا به دلیل ترس از عدم پذیرش از سوی آنان ، دچار وحشت می گردند. تلاش برای کامل بودن در واقع روشی جهت حمایت گرفتن از دیگران به جای انتقاد ، طرد شدن یا نارضایتی می باشد.
● همه یا هیچ پنداری :
افراد کمال گرا، بندرت بر این باورند که در صورت به پایان رسانیدن یک کار بطور متوسط ، هنوز با ارزش هستند. افراد کمال گرا در دیدن دورنمای موقعیت ها دچار مشکل هستند. برای مثال ،‌ دانش آموزی که همیشه نمره (A) داشته ، در صورت گرفتن نمره (‌ B ) بر این باور است که - که من یک بازنده کامل هستم-
● تاکید بسیار بر روی بایدها :
زندگی کمال گرا غالبا بر اساس لیست پایان ناپذیری از بایدها بنا شده است که با قوانین خشکی برای هدایت زندگی آنها به خدمت گرفته می شود . افراد کمال گرا با داشتن چنین تاکیدهایی بر روی باید ها بندرت بر روی خواسته ها و آرزوهای خود حساب می کنند.
اعتقاد داشتن به این امر که دیگران به آسانی به موفقیت می رسند:
افراد کمال گرا مشاهدات خود را به گونه ای جمع آوری می کنند که بگویند افراد دیگر با کمترین تلاش ، خطاهای کم ، استرس های عاطفی کمتر و بالاترین اعتماد به نفس به موفقیت دست می یابند . در عین حال افراد کمال گرا کوششهای خود را پایان نا پذیر و ناکافی تلقی می کنند.
● شما چطور ؟ طبقه بندی: روانشناسی تخصصی،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ شنبه 28 آبان 1390 ] [ 09:16 ق.ظ ] [ * hedieh * ] [ نظرات ]“نمیدونم به چی فكر میكنه چون اون هیچوقت درمورد احساسش با من حرف نمیزنه.”

ایـن جـمـله بـه گـوشتان آشنا است؟ برای اكثر زنان واداشتن شـوهـرشـان بـرای ایـنكه احـساسات درونی خود را با آنها در میـان بـگـذارنـد، كـار مشكلی بنظر میرسد. در این شرایط زن احساس میكند كه ناموفق بوده و برای مرد سوء تعبیر پـیــش می آید. اما در این میان موضوعی وجود دارد كه اغلب زن هـا
از آن بـی اطـلاع هستند. مردها میخواهند صحبت كنـنـد. تحـت شـرایـط منـاسـب، آنـهـا سرتاسر شب به صحبت میپردازند. اكثر مردان نیاز دارند كه با همسرشان درد دل نموده و كمی سبك شوند. اما رمز و راز واداشتن همسرتان برای بیان احساساتش چـیسـت؟

راز شماره ۱
مردان حقیقی از عدم پذیرش وحشت دارند — واقعا!
این درست است. اغـلب مـردها احساس می كنند كه زنها در مورد آنها بسیار منتقدانه رفتار می نمایند، و نگران این هستند كه نكند بعد از بیـان آنچـه كـه در ذهنشان میگذرد توسط همسرشان مورد استهزاء قرار گرفته و به عـلت عـدم پذیش او تحقیر شوند. برای زنها مهم اسـت بدانند كـه نفس و شخصیت یك مرد شكننده تر از نفس و شخصیت آنها بوده و آسانتر مورد تهدید قرار میگیرد. این موضوع بخصوص زمانیـكه یك مرد در رابطه ای نـزدیـك و صمـیـمانه بـا هـمسرش قـرار گرفته است بیشتر نمود پیدا می كند: او مشتاق تصدیق و عكس العملهای مثبت همسرش بوده و دوست داردبداند كه موجب خشنودی او شده است.بنابراین اگر مردی احساس نماید كه شما تصمیم دارید در موردش قضاوت كنید، و یا بدلیل گفتـه هـایش به گونه ای متفاوت به او نگاه كنید، مطمئن باشید كه وی صحبت نخواهد كرد.

داوری كردن در مورد شریك زندگی به معنای اجازه دادن به او بـرای بیان ذهنیاتش نبوده و شما را مشتاق برای شنیدن حرفهای او نشان نخواهد داد.منـظور این نیست كه شما نظر و ایده ای نداشته باشید و یا نتـوانید آن را در فرصـتی بیان كنید. یك مرد جهت بازگو نمودن درونش لازم است احساس كند بدلیل آنچه كـه هست مورد پذیرش حقیقی قرار گرفته، نه به دلیـل آنـچه كه ممكن است شما دوست دارید باشد. صبر و بردباری نمایید. اگـر عـجـولانـه تـوسط پیشنهاد دادن نقطه نـظرات خـود با گفتن جملاتی از قبیل “خوب، اشتباه میكنی، من قبول ندارم” یا “از كجا این فكر مسخره بـه ذهنـت رسیــده”، در برابر عقاید او عكس العمل نشـان دهیـد، هـر مـردی از سـخـن گفـتن بـاز خواهد ایستاد. آنها نگران آن هستند كه مبادا حرفی بسیار خصوصی از دهانشان خارج شـود كـه مطابق با تصور ذهنی شما از آنها نبوده و یا تصویری كه بروز از خودشان در ذهن شما ایـجاد كرده اند را مخدوش كند.

یـك مرد دارای ایده های متفاوت بسیاری در موضوعات مختلف زندگیش اسـت — حتـی در طـول یـك هفـتـه و یـا یـك روز می تواند بسیار متفاوت عمل نماید. به او اجـازه دهـیـد جنبه های مختلف خود را بشما نشان دهد.اگر بتوانید از انتظارات خود صرفه نظر نموده و حقیقتا سعی در شناخت هویت و ماهیت او نمایید،وی فورا این موضوع را حس كرده، احساس راحتی زیادی نموده و از صحبت كردن با شما لذت خواهد برد.

راز شماره ۲
شما نیز درون خود را آشكار كنید
بین زوجین بیان احساسات درونی باید به صـورت متقـابـل انـجام بگیرد. هر فردی دارای مشكلات، دغدغه ها و مسائل پنهانی در صندقچه قلبش می بــاشد. بسیاری از مردان تصور می كنند ” اگر این مسـائـل را به او بگویم، تركم خواهد كرد.” شما مجبورید نشان دهیـد كـه جـریان ایـن نیست. به این منظور برای او از خود چیزی را فاش كنید كه نشان دهد به همان اندازه ای كه او به شما اعتماد دارد، شما نیز به او اعتماد دارید.

هنگامیكه او شروع بـه بـیان احساسات دورنی خود میكند، به آنچه كه میگوید گوش فرا داده، قدمی به جلو بـرداشته و در عـوض پیشنهادی مثبـت ارائـه دهیـد. بعد از اینكه وی مسئله ای خصوصی را ابراز نمود، چیزی شبیه این بگوید “خوب، اینكه چیز بدی نیست من بدتر از اینها بودم.” یا “من واقعا آن چیزی كه اتفاق افتاده را تحسین می كنـم.” و آن چیزی از داستان را كه واقعا می پسندید انتخاب كنید. ( از مسائل ساختگی دوری كنید چون موضـوع لوس شده و تبدیل بـه دست انداختن خواهد شد. مردم همیشه میتوانند متوجه شوند كه كسی آنها را دسـت انـداخـته و این موضوع هیچ گاه ثمر بخش نخواهد بود.) به او اجازه دهید بداند كه شما جانبدار او هستید و با تجربیاتش تنها نخواهد ماند.

در حالیكه عملا نشان میدهید، مطمئن شوید كه از او طرفداری میكنید. بسیاری از زنها فقط به این دلیل به داستانهای شوهرشان گوش می دهند كه به او بگویند كه چقـدر در مورد آن در اشتباه بوده است. آنها طرفداری شخص دیگری را میكنند. با ایـن حـال مـهـم است كه موضوع را از این نقطه نظر بنـگرید: اكنـون زمـان درس دادن بـه او نـیست، بلكه زمـان “ایـجاد دوستی و مودت” است. وقتی دو نفر پیمان دوستی می بندند، بـه تـبـادل متقابل تجربیات خود پرداخته، و به همین دلیل احساس نزدیكی و آسودگی می كنــند. این جـا شـما در حال ایجاد سازگاری و تفاهم می باشیـد، احساسی كه هر دوی شما سیاره ای یكسان را اشغال نموده و در دنیایی متشابه زندگی می كند.

اینكه چه تعدادی از مردان احساس تنهایی شدید مینمایند، شگفت انگیز است. نه تنها بـه آنهـا آمـوزش داده شـده اسـت كـه هـمیشه سـاكـت بـاشـنـد، ایـن تـصور غلط نیز در ذهـنشان پـرورانده شـده كه صحـبـت نـمودن در مورد احساسات درونی عملی به دور از شان و منزلت مردان بشمار میرود.عـكس العملهای مثبت و صادقانه شما بسیار ضروری است. اگر بـه ایـن نـحو رفـتـار نـمایید، شـوهر شما احساس خواهد كرد كه كسی وجود دارد كه او را درك كند، و آنگاه حتی بیشتر و بیشتر از ذهنیاتش برایتان خواهد گفت.

راز شماره ۳
گذشته را فراموش كنید
آیـا تـا بـه حـال بـا شـوهـر خـود “گـفـتـگویی” داشـتـه ایـد كه به بگو مگوهای مـربـوط بـه نارضایتی های گذشته،اشتباهاتی كه انجام داده،اذیت و آزارهایی كه بشما روا داشته، و آنچه كه اكنون مدیون شما است، منتهی شده باشـد؟ چنـیـن مـوضوعی تقریبا در هر رابـطـه ای اتــفاق می افتند اما واقعیت باقی می مـاند؛ مـردها وقـتـی آمـدنـش را حـس میكنند، آشفته حال شده و عقب می نشینند.

وقتی مردی از این وحشت دارد كه صحبتهایش در آینده تـحـریف و سـوء تـعبـیر شده، به دیـگران گــفته شده و یا علیه خودش مورد استفاده قرار گیرد، بیان احسـاسـات بـرایـش غیر ممكن می شود. و تنها راه عبور از این تله ارتباطی این اسـت كـه بدانید آنچه كه در گذشته اتفاق افتاده، و هــر آنچه كه او انجام داده و یا گفته، شما نیز درگـیـرش بوده اید. روابط همگی مانند رقص هستند. هیچكس خوب مطلق و یا بد مطلق نیست. در واقـع، بجای در نظر گرفتن یك فرد به عـنـوان شخصی بد یا خوب، بهتر است كه نقشهای بازی شده در روابط و نحوه گرفتار شدنمان در نـقشهایـی كه قدرت رها ساختن خود را از آنها نداریم، مورد توجه قرار داده شوند.

بـرای مثـال بـرخـی از زنـها عـاشق بازی نمودن با قربانی عشق خود هستند. آنها برای اعتبار بخشیدن و توجیه كردن احساسـات خودشان و نیز احساس قدرتـمندی در بـرابـر شریك زندگی خود، اشتباهات و خطاهای گذشته او را بهانه میــكنند. در حقیقت ممكن است با این روش مدتی او را برای خود نگه دارند ولی آنچه كه مشخص است این رابطه متزلزل بوده و در آستانه شكست قرار دارد.

اگر میخواهید این وضعیت تاسف بار زندگی زناشویی را تغیـیـر داده و یـا از آن پیشگیری كرده و به شوهرتان كمك نمایید تا راحت با شـما حـرف بـزند، این راه را امتحان كنید: به سهم خود در شرایطی كه پیش آمده مسئولیتی را بعهده بگیرید و ببینید كه به چه نحو در مورد اتفاقی كه روی داده مـمكن است دخیل بوده باشید. البته این موضوع به معنای مقصر دانستن خود نیست. به شرایـط با دیدی باز بـنـگرید. به روی تمام مسـائلی كه او “درست،” و نه “غلط” انـجـام داده، تمركـز كـنـیـد. اگـر نــیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، لیستی از آنچه كه در رابطه تان عاید شما شده است، و آنـچـه كه شما در عوض نصیب شـوهـرتـان نـموده اید، تـهیه كنیـد. بـه زمان هـایی كـه شما نیز مرتكب كوتاهی و قصور شده اید، و به راه هایی كـه هـر دوی شـما تـوسـط آن رشد یافته و تغییر كرده اید، توجه نمایید.

توانایی بخشش دیگران ممكن است فقط بـسادگی دانستن این باشد كه آنچه در مورد او یكسال پیش حقیقت داشته ( و نیز در مورد خـود شما ) شاید اكنون حقیقت نداشته باشد. در زمان حال متمركز باشید. یك ارتباط ماندگار و راستین مستلزم داشتن قابلیت ماندن در زمان حال و فراموش كردن گذشته میباشد.

راز شماره ۴
شنونده ای استوار و ایمن باشید
آیـا داشتن روابط صادقانه امكان پذیر است؟ فرض بر این است كه همه افراد بـرای صـادق بودن تلاش می كنـنـد. حـقیـقت این است كه تعداد اندكی چنین هستند. و دلیل عمده عدم صداقت این است كه عواقب و نتایج آن خوب و قابل توجه می بـاشد. اغـلـب مردان احساس می كنند كه زنهـا می خواهد و نیاز دارند كه دروغ بشنوند چون قادر به پذیرش صادقانه حقیقت نیستند. برخی از مردها تصور میكنند كه از بیان حقایق زندگی خود به هـمسرشان وحشت دارند چـرا كـه باعث آشفتگی و اضطراب وی خواهد شـد. در واقـع، بسیاری از زنان برای كنترل شوهر — و رابطه — خود از احساساتشان استفاده میكنند. آنها پاسخهای بخصوصی را از شوهر خود طلب می كـنند و در صورتی كه آن پاسخها را دریافت ندارند، احساس پریشانی خواهندنمود.سپس وقتی شوهرشان دهان نگشوده و صحبتی نمی كند، متعجب میگردند.

متاسفانه، بسیاری از زنان تصوراتی قدرتمند از چگونگی احسـاس و تـفكر یك مرد را نیز در سـر مـی پرورانند كه این نـوع خـیـال پـردازی بـاعث ویرانی حقیقت شده، و بـنـابـراین این گـونه بـه مردان اجازه میدهند كه از طریق طرز برخوردهای مختلف متوجه شوند كـه نیازی به بیان حقیقت نداشته و آنها نیز تمایلی به دانستن حقیقت ندارند.واضح است؟ اكثر زنها در این مـورد مقصرند، امـا اشـتیاق بـرای گوش دادن به آنچه كه او مجبور است بگویید سرآغاز یك رابطه كامل حقیقی محسوب میگردد. این باعث می شود تا یك مرد احـساس كند شریكی ثابت قدم دارد كه در پستی بلندی های زندگی همراه او خـواهـد بود.

اگر برای خروج از ایـن تصورات غیر واقعی آمادگی دارید، زمان آن رسیده كه سه چیز را از خـود سـؤال كنـید. چه میزان از حقیقت را میتوانید تحمل كنید؟چقدر واقعا نیاز داریـد؟ آیا از شوهر خود می خواهـیـد كـه تـصـویری خیالی بـرای شما باشید، و آیـا مشتاقید به او اجـازه دهیـد حقیقی گردد؟ اینها سؤالاتی بزرگ هستند. شاید نتوانید همین حالا تمام واقعیت را به یك باره دریابید، اما قطـعـا مـی توانید عـضلات بردباری خود را پرورش داده و در مسیری مستقیم حركت نمایید.

به طرز عجیبی، همه تصور می كنیم كه تخـیـلات بـاعـث ایـجاد احساسی شگرف در ما میگـردد، اما در واقع، هر قدر بتوانیم حقایق بیشتری را دریابیم، نیرومندتر رشد خواهیم كـرد. تـوانـایی پـذیرش حقیقت از دیگران همچنان كه متوجه می شویم امنیت واقعی نه از تصدیق دیگران بلكه از صادق بودن با خود نشات میگیرید، افزایش می یابد.

راز شماره ۵
با خودتان صادق باشید — آگاه باشید
این پرسشی قدیمی ولی خـوب است: اگر با خودمان صادق نباشیم چگونه میتوانیم با دیگران صداقت داشته باشیم؟بهترین روش كمك بـهر مـرد برای بیان راحت احساساتش این است كه ابتدا خود شما راحـت بـوده، طبـیعی رفـتـار نـمـوده صادق بوده و جو گرم و قابل پذیرشی ایجاد كنید. كسانی كـه در زنـدگـی بـا آنـهـا مـواجـه مـی شویم انـعــكاس بـخشهای مختلف خودمان هستند و ما افرادی را جذب می كنیم كه هركدام بنـحوی ما را در عشق ورزیدن به بخش دیگری از خودمان یاری می كنند.

به همین دلیل است كه عناوین مصرح شده در این مقاله را نه تنها در مورد مردان، بلكه باید در رابطه با خـودمـان هـم بكـار بـبـندیم. بــرای مثال آیا شما قادرید از قضاوت درمورد خودتان بگذرید؟ آیـا نارضـایـتی حـاصـل از اشتـبـاهاتی كـه در گذشته مرتكب شده اید را پایان میدهید؟ و آیا همیشه در انجام اشتباهاتی كه مرتكب شده اید پافشاری میكنید؟ وقتی با خود به این طریق رفتار می نـمایـیـد، طبـعـتا با شریك زندگی خود نیز به همین مـنوال رفــتار خواهید كرد. اگر شما در جوانی همیشه مورد بد رفتاری قرار گرفته و یـا در برخی از مسائل احساس كمـبود نـمـوده بـاشید، احـتمـال دارد همیـن رویـه را در مــورد شوهرتان در پیش بگیرید.

آگاهی در اینجا نقش تعیین كننده ای دارد. اگر می خواهید فضای پویاتر و باز تری را بین خود و شوهرتان ایجاد كنید، فهرست دقیقی از نـحوه رفـتار و مراعات خود با خود و نحوه برخورد نـزدیكانتان در گذشته با خود را تهیـه كنـید. اگر صدمه دیده اید، این فرصتی برای شما خواهد بود كه تصمیم بگیرید دیگر زندگی خود را بر اسـاس معـیـارهـای گذشته بنا نكنید. آنرا تغییر دهید. تصمیم بگیرید در بـرابـر خـود و كـسی كـه با او هستید، مهربان و پذیرا باشید.

گاهی اوقات ما در برابر فرد دیگری تسلیم میشویم به این انتظار كـه او نـیـز همین كار را انجام دهد. وقتی آن محقق نمیشود، خشمی پنهانی شروع به پیدایش میكند. چنـیـن حالتی باعث بروز رفتارهای متـنـاقـص و عـدم صـداقـت با خود و دیگران خواهد شد. برای رسیـدن بـه عدالت واقعی باید بدانید كه به همان اندازه ای كه می بـخشید، بـه هـمـان انـدازه هم بدست می آورید. وقتی به فردی احترام و توجهی مطلق را روا می داریـد، آن احترام و توجه را به خود نیز مبذول می نمایید. شما بهترین روش را در پیش گرفته اید و اثرات و نتایج سودمنـد آن دیـر یـا زود نـمایـان خواهند شد. زمانیكه با دیگران طوری رفتار میكنید كـه مـورد احـترامتان است، درحقیقت حسی از ارزش و اعتبار را ایجاد مینمایید.

با خودتان صادق باشید و متوجه خواهید شد كه این عمل مسری است. شریك زندگـی شما به همین منوال رفتارش را پیش خواهد گرفت. او بصورتی راحت و طبیعی صحبــت كرده و احساست واقعیش را ابراز خواهد نمود.
طبقه بندی: جنسی و زناشوئی،
برچسب ها: حس، احساسات اقایان، بیان احساس،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ جمعه 27 آبان 1390 ] [ 09:06 ق.ظ ] [ * hedieh * ] [ نظرات ]
 

شرط ازدواج تکامل هویتی است.هویت پاسخی است به سوال" من کیستم ". هویت جنبه های مختلفی دارد و هر جنبه می تواند تکامل یافته (به بلوغ رسیده) باشد ، و یا نباشد.به عنوان مثال بلوغ هویت عاطفی یا هیجانی نشانه هایی دارد از جمله این که با مشکل مواجه شویم و از مشکلات فرار نکنیم ،هنگام رویارویی با مشکلات پرخاشگری نداشته باشیم ، از استقلال عاطفی که به معنای توانایی اخذ تصمیم بدون د...خالت دیگران است برخوردار باشیم و ....جنبه های دیگر هویت عبارت است از هویت جنسی به معنای پذیرش جنسیت خود و انتظاراتی که دیگران از نقش جنسیتی ما دارند . هویت فلسفی و ... . برای ازدواج هویت هرکس باید از ثبات نسبی برخورار باشد. یکی از آسیب های هویت هویت منفی است. افرادی که هویت منفی دارند با عدم کارآیی و فقدان توان انتخاب و تصمیم گیری مواجه می شوند. آیا کسی که می خواهید با او ازدواج کنید از بلوغ هیجانی ، ثبات هیجانی، استقلال هیجانی ، هویت جنسی ، هویت فلسفی و ...برخوردار است؟ خود شما چطور؟ آیا توانایی درک و ابراز هیجانات را دارد؟ وقتی با مشکلی مواجه شود چه می کند؟

2- ملاک یا آمادگی دیگر برای ازدواج مسئولت پذیری است. مسئولیت پذیری به معنای انجام وظیفه بدون گوشزد یا تلاش دیگران است.مسئو لیت پذیری شاه کلید ملاک های انتخاب همسر است. اگربا کسی ازدواج کنید که مسئولیت پذیر باشد در زندگی با او به احتمال زیاد مشکلی نخواهید داشت. آیا خود شما مسئولیت پذیر هستید
See Moreطبقه بندی: مشاوره های متداول،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ جمعه 27 آبان 1390 ] [ 12:23 ق.ظ ] [ Mitra ] [ نظرات ]
به نام نامی عشق

خدا قول نداده آسمون همیشه آبی باشه و باغ ها پوشیده از گل
قول نداده زندگی همیشه به كامت باشه
خدا روزهای بی غصه و شادی های بدون غم و سلامت بدون درد رو هم قول نداده
خدا ساحل بی طوفان، آفتاب بی بارون و خنده های همیشگی رو قول نداده
خدا قول نداده که تو رنج و وسوسه و اندوه رو تجربه نكنی
خدا جاده های آسون و هموار، سفرهای بی معطلی رو قول نداده
قول نداده کوه ها بدون صخره باشن و شیب نداشته باشن
رود خونه ها گل آلود و عمیق نباشن

قول داده ؟

ولی خدا رسیدن یه روز خوب رو قول داده
خدا روزی روزانه ، استراحت بعد از هركار سخت و کمک تو كارها و عشق جاودان رو قول داده . عجب روزی می شه اون روز
پس ناملایمات زندگی رو شکر بگو و فقط از خودش کمک بگیر که اوجاودانه است و بس
ناامیدی مثل جاده ای پر دست اندازه که از سرعت کم می کنه
اما همین دست انداز نوید یه جاده صاف و وسیع رو بهت می ده
زیاد تو دست انداز نمون
وقتی حس کردی به اون چیزی كه می خواستی نرسیدی خدا رو شکر کن چون اون می خواد تو یه زمان مناسب ترا غافلگیرت کنه و یه چیزی فراتر از خواسته الانت بهت بده
یادت باشه تو نمی تونی كسی رو به زور عاشق خودت کنی
پس تنها كاری که می تونی بكنی اینه که شخصی دوست داشتنی باشی و در نظر مردم باارزش و شریف جلوه کنی
بهتر اینه که غرورت رو بخاطر عشقت فراموش کنی تا عشقت رو به خاطر غرورت
هیچ وقت یه دوست قدیمی رو ترک نكن چرا که عمرا بتونی کسی رو پیدا کنی كه بتونه جای اونو بگیره

منبع:وبلاگ با تو اینمطبقه بندی: مطالب آموزنده،
برچسب ها: بهترین داستان های جدید، بهترین داستان های مهر ماه، بهترین داستان های پند اموز، بهترین سایت داستان، بهترین و جدیدترین داستان ها، 89، جدیدترین داستان های 89، جدیدترین داستان هایماه 89، داستان 89، داستان آموزنده "جوان ثروتمند و پند عارف"، داستان آموزنده "نهایت بخشندگی" (حتما بخوانید)، داستان آموزنده و خواندنی "نگرشت را تغییر بده"، داستان آموزنده “نهایت بخشندگی، داستان آموزنده “نهایت بخشندگی” (حتما بخوانید)، داستان امروز، داستان بسیار زیبا، داستان جدید، داستان خیلی خوادنی، داستان داغ، داستان غمگین، داستان 89، داستان نهایت بخشندگی، داستان های 89، داستان های آخر، داستان های آموزنده، خدا، خداوند، چیز هایی که خدا قول داده و نداده، چیز هایی که خدا قول داده،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ پنجشنبه 26 آبان 1390 ] [ 10:38 ق.ظ ] [ Amir Ahmadian ] [ نظرات ]

9c36049f72721c4f244d375c4256e869 دلایل شاد نبودن مردم چیست؟


هر کس به نوعی تلاش می کند تا از افسردگی رهایی یابد. بعضی از این تلاشها به تجربیات شخصی افراد متکی است ولی عمدتا" به راه حل هایی که در جامعه مرسوم شده و ریشه در سنت های اجتماعی دارد پناه می برند...


همه ما در طول زندگی در دوره های کوتاه و بلند احساس داشتن غم و اندوه را خصوصا در هنگام از دست دادن همسر و یا نزدیکان، هنگام کار و یا از دست دادن آن، تجربه کرده ایم و همه ما قادر به مقابله با این حوادث هستیم. اما زمانی که این اندوه، بیش از اندازه و پایدار و عمیق باشد ممکن است منجر به بیماری افسردگی گردد.

هرکس به نوعی تلاش می کند تا از افسردگی رهایی یابد. بعضی از این تلاشها به تجربیات شخصی افراد متکی است ولی عمدتا" به راه حل هایی که در جامعه مرسوم شده و ریشه در سنت های اجتماعی دارد پناه می برند. تنها و گاهی اوقات  از کمک حرفه ای روانپزشکان و روانشناسان بهره مند می شوند.

تلاش در جهت رفع افسردگی خود یکی از راه های اساسی درمان و پیشگیری از شدت بیماری و عوارض آن است.

گر نکوبی شیشه غم را به سنگ
هفت رنگ اش می شود هفتاد رنگ

برای افسرده نبودن کافی نیست که مشکلی نداشته باشیم بلکه باید شوروشوقی در سر باشد باید دلیل برای زندگی داشت.

باید عشق ورزید تا افسرده نبود، پاد زهر افسردگی این نیست که خیالی در سر نداشته باشیم بلکه آن است که موضوعی سالم و مناسب برای دوست داشتن و شوری سازنده و مفید در سر داشته باشیم.

به قول شاعر بزرگ نظامی:
دلی که از عشق خالی شد فسرده است            
گرش صد جان بودی بی عشق مرده است

ما منکر مشکلات و حوادث غم انگیز نیستیم اما آنچه به حوادث معنای مایوس کننده می دهد بیش از خود حوادث، تعبیر و تفسیر ماست.
قدرت تعقل و توانایی سازگاری آسان در برابر مشکلات لا یتناهی است.

توانایی  اندیشه بشر و قدرت چاره جویی او خیلی بیش از آن است که قوی ترین حوادث تلخ هم بتواند او را برای همیشه افسرده نگه دارد.

شما چه کمکی می توانید به افراد افسرده بکنید تا دوباره به حالت طبیعی برگردند و از زندگی لذت ببرند؟ پیشنهادهای زیر شاید به نظر خیلی ساده باشند، اما واقعا موثرند.

کسی که افسرده است، به طور ناخواسته، دیگران را از خود دور می کند. این شخص هرچیزی را که می شنود یا می بیند، به هرچه که فکر می کند، هرچه که می گوید و هر کاری که انجام می دهد را از فیلتر افسردگی رد می کند.

از هر ۱۲نوجوان، یک نوجوان به افسردگی جدی مبتلاست


قانون شماره 1

هر موجودی چه یک گیاه، چه حیوان و چه انسان، اگر زنده باشد، با مهر و محبت شما شانس بیشتری برای پیشرفت و کامیابی دارد.

قانون شماره 2

تنهایی کشنده است. لازم نیست حرف من را باور کنید، فقط کافی است آمار مرگ و میر کودکانی را که در یتیم خانه ها هستند، با آنهایی که در خانه و با خانواده بزرگ می شوند و یا مرگ و میر سالمندان بیماری را که در خانه پرستاری می شوند، با آن هایی که در خانه سالمندان زندگی می کنند، مقایسه کنید..

کسی که افسرده است، به طور ناخواسته، دیگران را از خود دور می کند. این شخص هرچیزی را که می شنود یا می بیند، به هرچه که فکر می کند، هرچه که می گوید و هر کاری که انجام می دهد را از فیلتر افسردگی رد می کند. هرگاه اطلاعات از یک احساس منفی فیلتر شوند، تحریف می گردند. خیلی وقت ها که به چنین شخصی می گویید در مورد افسردگی اش حرف بزند، بیشتر و بیشتر افسرده می شود. ممکن است عقب بکشند و برنجند.

شما با به کار بردن موارد زیر می توانید به افراد افسرده کمک کنید تا دوباره به حالت طبیعی برگردند و از زندگی لذت ببرند :

- مدام به آن ها سر بزنید.
- به چشمانشان نگاه کنید و بیشتر به آنها لبخند بزنید.
- دستانشان را در دست بگیرید و شانه شان را نوازش کنید.
- بیشتر به حرف هایشان گوش دهید.
- سرگرمشان کنید.

- به آنها بگویید که کدام کارهایشان شما را تحت تاثیر قرار داده است. به فکر انداختن، احساس بهتری به آنها داده و باعث می شود که روحیه شان بهتر شود.

-از آنها بخواهید چیزهایی را لمس کنند. اشیائی با بافت ها و رنگ های مختلف بیاورید و از آنها نظرشان را بخواهید. یک غذای خوش مزه و خوش ظاهر برایشان درست کنید. بکوشید لذت های کوچک را وارد زندگی شان کنید.

- بلند به آنها بگویید که برایتان مهم هستند. بگویید که دلتان برایشان تنگ می شود و دوست دارید با آن ها خوش بگذرانید.

- کارهایی که فقط با دوستان صمیمی خود انجام می دهید، با آن ها تکرار کنید. مثلا با آرنجتان به بازویشان بزنید یا با یک دسته کاغذ لوله شده آرام روی سرشان بزنید. باید بکوشید که رفاقت خود را بهشان نشان دهید .


چیز مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که بیش تر کسانی که دست به خودکشی می زنند، بین انجام دادن یا ندادن آن شک و تردید دارند. آنها بین انتخاب درد زندگی کردن و درد مردن سرگردانند. اگر بتوانید ارتباط آن ها را با لذت های زندگی بیش تر کنید و از طرف دیگر دردی را که با خودکشی نصیبشان می شود در نظرشان شدیدتر جلوه دهید، آن وقت نتیجه مثبتی خواهید گرفت.

- به جای این که بپرسید حالشان چه طور است، بپرسید، دوست دارند امروز برای خوش گذراندن چه کاری کنند و در آن کار همراهی شان کنید. به آن ها بگویید که کاملا مشخص است که حالشان بهتر شده است، سپس حالشان را بپرسید و به جوابی که می دهند، واقعا گوش کنید .

- اگر خجالت زده بودند، یک داستان مشابه در مورد خودتان بگویید، سپس داستان های دیگری از خجالت زدگی کسان دیگر را مثل لطیفه برایشان تعریف کنید. هیچ چیز بیشتر از دیدن احساس خجالت زدگی دیگران این درد را در انسان تخفیف نمی دهد.

- اگر افسرده هستند، پس حتما احساس ناامیدی می کنند. این مشکل برایشان بدون راه حل به نظر می رسد. پس از این که برای کم کردن شدت افسردگی شان بهشان کمک کردید، اگر دوست داشتند، در مورد آن صحبت کنید. بهشان نشان دهید که چه طور می توانند این مشکل را شکسته و آن را به چند مساله کوچک تبدیل کنند. سپس ببینند کدام قسمت آن مهم تر است و بکوشند راه حل های سالمی برای آن بیابند تا بتوانند مشکلات و دشواری ها را حل کنند نه تحمل.

قوانین را به یاد داشته باشید، این را هم بدانید که همیشه استثناهایی هم وجود دارند. راهکارها را فراموش نکنید و آن ها را بر اساس موقعیت خود تغییر دهید. شاید نتوانید جلوی پدیده خودکشی را بگیرید، اما می توانید در جلوگیری از خیلی از موارد کمک کنید; پس سهم خودتان را برای نجات دیگران انجام دهید.طبقه بندی: افسردگی،
برچسب ها: روحیه دادن، درمان افسردگی، افسرده،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ پنجشنبه 26 آبان 1390 ] [ 09:20 ق.ظ ] [ * hedieh * ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 9 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...

نظر سنجی
مهمترین آرزوی شما ؟ ( صادقانه و واقع بینانه )


درباره وبلاگ

همانطور که سلامت جسم برای همه ما مهم است, سلامت روان هم مهم است...
پس:
کسانی که سراغ روان شناس می روند بیمار نیستند
و کسانی که روان شناس می شوند دنبال بیمار نیستند
ما فقط کنار هم ایم تا لحظاتی که می پرسیم "چرا ما؟" به همدیگر بهترین زندگی را هدیه دهیم

" امیدواریم وبلاگ روانشناسی سهمی در موفقیت شما توی زندگیتون داشته باشه ، هرچند این موفقیت حاصل اراده شماست و ما فقط واسطه ایم... "
" به امید روزی که همه مردم سرزمین من لبخند به لب داشته باشند... "

" وبلاگ منتخب میهن بلاگ،مجله موفقیت و راه موفقیت "
مطالب برتر و پر بازدید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب