روانشناسی
جدیدترین تست های روانشناسی در www.ravanshena30.ir
قالب وبلاگ

1. ترساندن و سپس تسکین

شاید یکی از خبیث ترین راه های روان شناسی روش "ترس سپس تسکین" باشد. این تکنیک بر روی احساسات فرد سرمایه گذاری می کند و به شدت برای مجاب کردن افراد موثر است. در این روش، فریبنده به شخص مقابلش ترس و استرس بسیاری وارد می کند و سپس آن را برطرف می کند. بعد از این طوفان احساسی، شخص مقابل خلع سلاح می شود و به همین جهت به درخواست های شما پاسخ های مثبت تری خواهد داد.

این تکنیک ترس سپس تسکین به بهترین نحو در روش بازجویی معروف "پلیس خوب و پلیس بد" پدیدار است. در این روش یک نفر شما را به شدت می ترساند و شخص دیگری شما را از دست او نجات می دهد. در این حالت شما بیشتر حاضر به همکاری خواهید بود. این تکنیک را می توان در رفتار های هر روز افراد مختلف مشاهده کرد. برای مثال رفتار مدیرانی که به شما می گویند که ممکن است شرکت قرار داد کار را با شما برای سال بعد تمدید نکند و ممکن است شغل خود را از دست بدهید، سپس از شما می پرسند که آیا می توانید ۷ ساعت در هفته اضافه کاری انجام دهید.

مراجعه به ادامه مطلب

2. ایجاد احساس گناه

در این روش شخص اول به شخص دوم پاداشی روانی و یا فیزیکی می دهد و در ازاء آن هنگامی که شخص اول از شخص دوم درخواستی دارد، شخص دوم تحت فشار روانی قرار می گیرد که پاسخ مثبت دهد. برای مثال همکار تان شما را به یاد زمانی می اندازد که مشکل شما را حل کرده و آن گاه از آن برای تحت فشار گذاشتن شما برای درخواستی که از شما دارد استفاده می کند. یا شخصی که به شما پولی قرض داده است و یا رازی از شما را می داند، شما را با این ابزار تحت فشار قرار می دهد که کاری که می خواهد را برایش انجام دهید.

3. روش قدم به قدم

این روش خطرناک است زیرا بسیار ساده، نافذ و فریبنده است. در این روش شخص از شما یک درخواست کوچک را مطرح می کند و سپس پشت سر آن در خواست کوچک دیگر و بدین ترتیب ادامه می دهد تا درخواست اصلی خود را مطرح کند برای مثال فروشنده ایی در خیابان به شما درخواست تست بوی عطری را می دهد و سپس از شما درخواست می کند تا به مغازه اش بروید تا عطر های مختلفی را بو کنید و بعد به شما درخواست فروش عطر بسیار خوشبو و ارزان قیمتی را می دهد و الی آخر. چونکه آن شخص شما را وادار کرده که به درخواست اولش پاسخ مثبت دهید، احتمال اینکه شما درخواست دوم و درخواست های دیگر او را نیز قبول کنید به شدت افزایش می یابد.
طبقه بندی: موفقیت شغلی،
برچسب ها: تکنیک های فروش، متعاقد کردن، فروش بیشتر، تکنیک اجبار به خرید، خرید اجباری،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ پنجشنبه 12 فروردین 1395 ] [ 05:47 ب.ظ ] [ Amir Ahmadian ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
نظر سنجی
مهمترین آرزوی شما ؟ ( صادقانه و واقع بینانه )


درباره وبلاگ

همانطور که سلامت جسم برای همه ما مهم است, سلامت روان هم مهم است...
پس:
کسانی که سراغ روان شناس می روند بیمار نیستند
و کسانی که روان شناس می شوند دنبال بیمار نیستند
ما فقط کنار هم ایم تا لحظاتی که می پرسیم "چرا ما؟" به همدیگر بهترین زندگی را هدیه دهیم

" امیدواریم وبلاگ روانشناسی سهمی در موفقیت شما توی زندگیتون داشته باشه ، هرچند این موفقیت حاصل اراده شماست و ما فقط واسطه ایم... "
" به امید روزی که همه مردم سرزمین من لبخند به لب داشته باشند... "

" وبلاگ منتخب میهن بلاگ،مجله موفقیت و راه موفقیت "
مطالب برتر و پر بازدید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب