روانشناسی
جدیدترین تست های روانشناسی در www.ravanshena30.ir
قالب وبلاگ

آیا می‌دانید... خندیدن نوعی <آنتی‌ بیوتیك> طبیعی است كه محرومین جهان با استفاده از این امرطبیعی، می‌توانند بسیاری از درد‌های خود را تخفیف دهند؟ 
آیا می‌دانید خنده ارزان‌ترین داروی پیشگیری و مبارزه با بسیاری از بیماری‌هاست؟ به عبارت دیگر،خنده هم خاصیت پیشگیری دارد و هم خاصیت درمان.
آیا می‌دانید خنده عمر را طولانی می‌كند؟ 

آیا می‌دانید لبخند زدن، بی‌خرج‌ترین هدیه است؟پس آن را از خود و دیگران مضایقه نكنید. 
آیا می‌دانید وقتی می‌خندیم، آثار منفی نگرانی و اضطراب از تن و روان محو می‌شوند و با خندیدن است ‌كه نیروی عظیم مثبتی در اختیار انسان قرار می‌گیرد كه به آرامش، شادابی و سلامتی كمك می‌كند؟


آیا می‌دانید وقتی می‌خندیم، آرام می‌گیریم، كیفیت زندگی‌مان بهتر می‌شود، درواقع با خندیدن،منابع درون خود را در جهت مثبت، سوق می‌دهیم. 
آیا می‌دانید با عادت به خندیدن است‌ می‌توانیم كه ذهن خود را برنامه‌ریزی می‌كنیم تا به انسانی سالم‌تر، شادتر، قدرتمندتر و كامیاب‌تر تبدیل شویم؟ 
آیا می‌دانید خنده موسیقی روح است؟

آیا می‌دانید افرادی كه بیشتر می‌خندند، سالم‌تر و شاداب‌تر از انسان‌های اخمو، عبوس و بداخلاق هستند؟

آیا می‌دانید با خندیدن، ظرفیت ریه‌های افراد، افزایش یافته و اكسیژن بیشتری وارد بدن شده و به سوی سلول‌ها رهسپار می‌شود و مغز با دریافت اكسیژن بیشتر، بهتر عمل می‌كند. به همین علت، خنده از سكته‌های قلبی، مغزی ، تنگی رگ‌های قلبی و بیماری‌های تنفسی و ده‌ها بیماری دیگر به‌خوبی پیشگیری می‌كند.
آیا می‌دانید خندیدن به خود و كارهای اشتباهی كه می‌كنیم، نقطه‌ی مقابل سرزنش كردن خود است؟


آیا می‌دانید خندیدن و ورزش، ارتباط نزدیكی با هم دارند؟ خنده یك نوع ورزش است و ورزش هم به شادابی انسان كمك فراوان می‌كند.
آیا می‌دانید 22 دی ماه برابر با 11 ژانویه را <روز جهانی خنده> نامیده‌اند؟

آیا می‌دانید خنده عامل موفقیت انسان در همه‌ زمینه‌های زندگی است؟
آیا می‌دانید وقتی می‌خندیم، 400 عضله بدن به حركت در می‌آیند و اندام ها و ارگان‌های داخلی و خارجی بدن به جنبش درآمده و ورزش می‌كنند و حتی با خنده می‌توان به مقابله با چاقی پرداخت؟

آیا می‌دانید با اجرای تمرین‌های بسیار ساده از همان ابتدا به نتیجه‌های جالبی می‌رسیم چرا كه با ترشح هورمون‌های مثبت، چهره‌مان شاداب‌تر و جذاب‌تر می‌شود و احساس نشاط و طراوت می‌كنیم و زندگی را به شكل بهتری تجربه می‌كنیم؟
آیا می‌دانید امروزه دانشمندان كشف كر‌ده‌اند كه خنده، سیستم ایمنی و دفاعی بدن را كه در تندرستی و سلامتی نقش اساسی دارد تقویت كرده و فعال‌تر می‌سازد؟

آیا می‌دانید برخی از پزشك‌ها عقیده دارند 10 دقیقه خنده عمیق در طول روز می‌تواند در كاستندرد‌های شدید مؤثر باشد و امكان‌ استراحت پیوسته‌ بیماران را فراهم‌ كند.

آیا می‌دانید ترشح ایمنوگلوبولین‌ها با میزان خندیدن ما ارتباط مستقیم دارد؟ در روز‌های شاد وخندان، میزان ترشح ایمونوگلوبولین به مقدار زیاد صورت می‌گیرد اما در روزهای حزن‌انگیز، میزان ترشح آن بسیار پایین است. افرادی كه میزان كمتری ایمونوگلوبولین دارند، بیشتر در معرض آلودگی ویروس و میكروب قرار می‌گیرند. ایمونوگلوبولین به مبارزه دستگاه ایمنی بدن با بیماری‌ها كمك می‌كند. 

آیا می‌دانید سایتوها كنیازها كه به آن هورمون شادی نیز گفته می‌شود، در اثر شاد بودن و خندیدن،‌ترشح شده و دستگاه ایمنی بدن را قوی‌تر می‌سازد؟

آیامی‌دانید خنده نیروی بیكرانی در خود نهفته دارد و با ایجاد احساس‌های مثبت، شادی بخش وآرامش دهنده، باعث لذت بردن از زندگی می‌شود.

آیا می‌دانید آندورفین‌ها كه در شخص ایجاد احساس اعتمادبه‌‌نفس و سرخوشی می‌كند، در اثرخندیدن تولید می‌‌شود. مقدار آندورفین‌ها با ورزش و فعالیت‌های نشاط‌آور بالا می‌رود.
طبقه بندی: خبر های روانشناسی، مطالب آموزنده،
برچسب ها: خندیدن، فوایدِ خنده، بخند تا سالم باشی، خنده، خنده درمانی، تاثیراتِ خندیدن،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

[ پنجشنبه 29 تیر 1391 ] [ 11:35 ق.ظ ] [ Kiana ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
نظر سنجی
مهمترین آرزوی شما ؟ ( صادقانه و واقع بینانه )


درباره وبلاگ

همانطور که سلامت جسم برای همه ما مهم است, سلامت روان هم مهم است...
پس:
کسانی که سراغ روان شناس می روند بیمار نیستند
و کسانی که روان شناس می شوند دنبال بیمار نیستند
ما فقط کنار هم ایم تا لحظاتی که می پرسیم "چرا ما؟" به همدیگر بهترین زندگی را هدیه دهیم

" امیدواریم وبلاگ روانشناسی سهمی در موفقیت شما توی زندگیتون داشته باشه ، هرچند این موفقیت حاصل اراده شماست و ما فقط واسطه ایم... "
" به امید روزی که همه مردم سرزمین من لبخند به لب داشته باشند... "

" وبلاگ منتخب میهن بلاگ،مجله موفقیت و راه موفقیت "
مطالب برتر و پر بازدید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب