روانشناسی
جدیدترین تست های روانشناسی در www.ravanshena30.ir
قالب وبلاگ
راستش امسال وقتی با بچه های كنگره كنار سفره هفت سین عكس یادگاری می گرفتیم به این فكر فرو رفتم كه اینها زمان اعتیاد كجا بودند و این عبارت در ذهنم متصور شد :

نوروز در اعتیاد ، نوروز در كنگره 60

ازنوروز دوران اعتیاد كه باهاشون صحبت كردم هر كدام سفره ای برای درد دل داشنتد بزرگتر از سفره هقت سین .

یكی گفت :چهار سال بعد از اولین مصرفم تازه باور كردم اعتیاد دارم و خواستم ترك كنم . قبل از سال تحویل تریاكم رو مصرف كردم و توپه توپ نشستم سر سفره و پیش خدا هفت سین رو شاهد قرار دادم كه دیگه مصرف نكنم ولی تا دوازدهم بیشتر دوام نیاوردم و سیزده به در رفتم مصرف كردم .

یكی دیگه گفت : من دو سال لحظة سال تحویل سر سفره و پیش خانوادم نبودم چون رفته بودم موادم را تهیه كنم .

این یكی گفت : من اصلا از پارسال عید به خاطر مصرف و تخریب بالای كراك چیزی یادم نمیاد .

اون یكی گفت : من امسال بعد از پانزده سال می خوام با خانوادم برم مسافرت .

یكیشون كه گفت : من مسافرت خانوادم رو سه روز به تآخیر انداختم تا ساقی هرویین از مسافرت بیاد و من هرویینم رو تهیه كنم .

( از این یكی یكی ها بسیار زیاده كه نوشتن اونها در توان این قلم و نه در گنجایش این صفحه است . )

ولی حالا :

سلام دوستان میثم ، مهرداد ، رضا ، محسن و... هستیم یك مسافر

ازشون پرسیدم دوران مصرف سخت ترین كار توی خونه تكونی چی بود ؟ هركدوم چیزی گفتن : از فرش شستن و بالای پنجره ها رو تمیز كردن گرفته تا جابجایی بوفه ، حامد كه گفت من اصلا زمان مصرف كار نمی كردم . میثم هم گفت : برای من سخت ترین كار پیدا كردن بهانه ای برای فرار كردن از خنه تكانی بود .

ولی همین افراد آخرین جمعه سال نود آمدند كنگره و نمایندگی سمنان ر از بالا تا پایینش را شستند و به عبارتی شعبه تكانی كردند .انگار گمشده ای داشتند كه با كار كردن پیداش كرده بودند .

بهشون گفتم سلام چه خبر ؟

نگفتن ای بابا بد بختی بیجارگی بلكه گفتن :سلامتی ، شكر

بهشون گفتم خانوادتان چطورند ؟

نگفتند خبری ندارم یا هنوز دارن به من گیر میدن بلكه  گفتن : خوبند اتفاقا امروز پیششون بودم یا چون نتونستم برم ببینمشون باهاشون تماس تلفنی داشتم .

بهشون گفتم از ساقی تریاك تان چه خبر ؟

نگفتن فلان فلان شده یا نیست یا وقتی هم هست جنسش آشغال و گرونه بلكه گفتن : خوبه اتفاقآ چند روز پیش توی خیابون دیدمش و هم  باهاش احوالپرسی كردم و هم سال نو رو بهش تبریك گفتم .

بهشون گفتم لحظه سال تحویل ؟

نگفتن چرت زدن سر سفره بلكه گفتن : اشك های شوق و دست هایی كه در دستان همسفرانشون بود .

سر آخر بهشون گفتم هفت سین ؟

نگفتن شبژه ، شمنو ، شیر ، شكه ، شماغ ، شنجد و شیب بلكه گفتن : سبزه ، سمنو ، سیر ، سكه ، سماغ ، سنجد و سیب .

اینها یكطرف وروی ظاهر سكه وهمان صور آشكارشون بود و روی دیگر سكه همون صور پنهانی است. كسی كه مواد مخدر مصرف می كنه علاوه بر اینكه خودش فرمانبردار بی چون وچرای اعتیاد میشه بلكه همسر ، فرزند ، سال نو ، كار ، تفریح و . . . را هم به نوعی فرمانبردار اعتیاد می كنه . وقتی مسافری (آقا مهرداد)گفت : من بعد از پانزده سال می خواهم با خانواده ام مسافرت بروم و ازش پرسیدم چرا تا حالا نرفتی ؟ جواب داد : چون یا می ترسیدم تو غربت جنس گیرم نیاد یا ترس داشتم كه من را با موادم دستگیر كنن و آبروی خانوادم برود یا قیافم تابلو بود و مایه شرمساری زن و بچه ام بودم و این اواخر تخریبم به حدی زیاد بود كه حتی بچه ام به من بابا نمی گفت چه برسه به اینكه باهام مسافرت بیاد ولی الان كه نزدیك 2 سال است كه از اعتیاد آزاد و رها شدم در قبال خودم ، خانوادم و دیگر اطرافیانم احساس مسؤولیت می كنم  چیزی كه در زمان مصرف اصلآ متوجهش نشده بودم . الان وقتی كه دست بچه ام را تو دستم می گیرم احساس نیاز دوطرفه رو درك می كنم . الان وقتی پسرم سرش را ، روی سینه ام میذاره فقط میتونم بگم انگار شارژرهامون رو زدیم به برق همدیگه .

بیشترین نمود تغییرات یك مسافر تغییر نگرش در پذیرفتن مسؤولیتهاش و بخصوص مسؤولیت درمان اعتیادشه . قبل از ورود به كنگره ، فرد همه را مسؤول اعتیاد و معتاد شدنش میداند و خودش را بی تقصیر یا در رتبه آخر مقصران ولی  كنگره 60 این را یاد میدهد كه من خودم و جهل خودم در رتبه اول مقصران اعتیادم هستیم . البته اینكه كنگره 60 در حال ارائه این آموزش هاست یك طرف سكه است و طرف دیگة این سكه این است كه  من چقدر آموزش میگیرم و اینكه آموزشهام را چقدر عملی می كنم . ببینید در اینكه  كنگره و آموزشهاش رایگان و برای تمامی مصرف كننده هاییست كه دنبال راه درمان درست هستند جای بحثی نیست  منظور این است من كه آمدم كنگره باید آموزش های كنگره را فرا بگیرم كه برای این باید جنسم را هم جنس كنگره و بچه های كنگره كنم و لازمه این تغییر شروع سفر و مسافر شدن است .

قبل از ورود به كنگره فرد مصرف كننده نه تنها مسؤولیت اعتیادش را به گردن دیگران میندازد بلكه از دیگران توقع درمانگری اعتیادش را هم دارد ولی در كنگره 60 یاد میگیرد درمان گر اعتیاد خودِ خودِ خودش است و باید برای رسید به درمان سفر كند ، سفری از ظلمت به نور ، از نادانی به دانایی ، از حقارت به سر افرازی ، از ترس به شجاعت ، از كفر به ایمان و در نهایت از نفرت به طرف عشق .

مـــــــــــــــهرافزون
طبقه بندی: اعتیاد و مواد مخدر،
برچسب ها: اعتیاد، درمان، کنگره60، شربت تریاک، ترک اعتیاد، جلسه، تریاک، هروئین، کراک، شیشه، قرص، مشروبات الکلی، میثم جمالی، دو بال پرواز، همسفر سمانه، سمنان، ترامادول، قرص آرام بخش، Addiction، Drugs، Addiction Treatment، www.c60.ir، Two wings to fly،
دنبالک ها: دو بال پرواز،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ سه شنبه 8 فروردین 1391 ] [ 11:05 ب.ظ ] [ مسافر میثم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
نظر سنجی
مهمترین آرزوی شما ؟ ( صادقانه و واقع بینانه )


درباره وبلاگ

همانطور که سلامت جسم برای همه ما مهم است, سلامت روان هم مهم است...
پس:
کسانی که سراغ روان شناس می روند بیمار نیستند
و کسانی که روان شناس می شوند دنبال بیمار نیستند
ما فقط کنار هم ایم تا لحظاتی که می پرسیم "چرا ما؟" به همدیگر بهترین زندگی را هدیه دهیم

" امیدواریم وبلاگ روانشناسی سهمی در موفقیت شما توی زندگیتون داشته باشه ، هرچند این موفقیت حاصل اراده شماست و ما فقط واسطه ایم... "
" به امید روزی که همه مردم سرزمین من لبخند به لب داشته باشند... "

" وبلاگ منتخب میهن بلاگ،مجله موفقیت و راه موفقیت "
مطالب برتر و پر بازدید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب