روانشناسی
جدیدترین تست های روانشناسی در www.ravanshena30.ir
قالب وبلاگ
تخریب های مصرف موادمخدر با اولین بار بوجود می آید و به مرور با تكرار مصرف افزایش می یابد . این تخریب ها بخصوص در قسمت جهان بینی علاوه بر جسم و روان تأثیرات شگرفی را به همراه دارد تا جایی كه آخرین نفری كه پی به اعتیاد فرد می برد خود فرد مصرف كننده است ، همه قیافه تابلو و چرت زدن هایش را می بینند اما خود فرد به دلیل حجابی كه بر اثر استفاده از مواد مخدر در قسمت جهان بینی و نحوه نگرش به دنیای اطراف اش بوجود آمده قبول نمی كند . وقتی این فرد بعد از مدتی پی به اعتیاد خود می برد و برای درمانش اقدام و وارد كنگره 60 می شود با تصمیمی مهم روبرو می گردد و آن مواجهه با این جمله است :

اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی

یعنی با ظرف خالی وارد كنگره شود و داشته ها و اطلاعات اش را بایستی بیرون درب كنگره بگذارد و به عبارتی آنها را رها كند . انجام این كار شاید در ظاهر آسان به نظر برسد اما از درگیری هایی كه تازه واردین به كنگره 60 با این موضوع دارند مشهود است كه كار مهم و قدمی بزرگ است چون تمام دارائی و داشته های فرد مصرف كننده مواد مخدر ذهن و افكارش است ، بدین صورت كه در ذهن خودش خوش تیپ اس ،در افكارش قرار است ماشین بخرد ، در تصوراتش قرار است مسافرت لب دریا برود ، در تخیلاتش چاله های كره ماه را پر كند ، در تنهایی خودش تا تصدی پست وزارت هم می رود و . . .

اما در واقعیت چه ؟

بنده خدا نه پول دارد نه آبرو نه قیافه نه كار ، خانواده هم اگر داشته باشد چیزی جز تخریب برای آنها ارمغان نخواهد داشت . حال به این فرد گفته می شود نداشته هایت را كه به نظر خودش داشته هایش است رها كند . ابتدا حجابی كه بخاطر تخریب های مصرف مو.ادمخدر در او بوجود آمده نمی تواند درست تصمیم بگیرد و نیروهای بازدارنده موانعی را سر راهش قرار می دهند مثل مهم بودن دیگر مشكلات نسبت به اعتیاد . می گوید : من بروم مدتی را اضافه كاری كنم تا وضع مالی ام رو به راه شود بعد برای درمان اقدام می كنم یا من بروم همسرم را كه از من جدا شده و طلاق گرفته را متقاعد كنم برگردد خانه بعد درمان ام را شروع می كنم و یا بچه هایم كمی بزرگ تر شوند بعد برای درمان اقدام می كنم و هزاران دلیل دیگر برای شروع نكردن درمان و دلیل این عدم شناخت از مهم بودن درمان اعتیادش است و در كنگره به او آموزش داده می شود كه اولویت همه مسائل درمان اعتیادش است .

اما چگونه ؟

بدین صورت كه وقتی فرد رها كردن نداشته هایش را آغاز می كند و به عبارتی ظرف اش را خالی می كند كم كم حس هایش باز می شود و به واقعیت پی می برد كه آنها داشته های فكرش بوده و در واقع نداشته هایش بوده و وارد یكجور فضای ایزوله نسبت به مسائل بیرون می شود و آن زمان است كه آموزش های كنگره را در طی دوره درمان بهتر درك می كند ،آموزش های فنی و تخصصی در مقوله اعتیاد و مواد مخدر كه در هیچ كجای دیگر به او ارائه نمی شود . خب در اینجا یك تغییر اساسی انجام می شود و آن هم تغییر نحوه صرف كردن انرژی است مثل عدسی مقعری كه تا امروز نورهایی را كه به سمتش تابیده می شده را به اطراف پخش می كرده اما اكنون تبدیل به عدسی محدب شده و نورها را به یك نقطه كه كانون نام دارد منعكس می كند ، فرد مصرف كننده هم تا قبل از ورود به كنگره انرژی خود را صرف بازی های ذهنی و مشكلات روزمره می كرده و از اعتیادو خلاصی فقط ترك های چند روزه را می دانسته اما اكنون همه هم و غم او درمان اعتیادش است و پی برده كه بزرگ ترین مشكل در حال حاضر برای او اعتیادش است و فردی كه در كنگره 60 مراحل درمان را به خوبی پشت سر می گذارد و به رهایی می رسد بعد از رهایی در زندگی به مشكلی برنخواهد خورد ! البته نه به این معنی كه با رهایی از اعتیاد زندگی اش بهشت و همه جا برایش گل و بلبل می شود ، خیر چه بسا كه نیروهای منفی به شكلی قوی تر برای او مشكلات بزرگ تری ایجاد می كنند تا فرد را به سمت مصرف دوباره مواد مخدر سوق دهند اما فرد با حل مشكل اعتیادش به آن بزرگی ، نحوه مواجهه وحل مشكلات دیگر را نیز می آموزد و آموخته كه مشكلات دیگرهرچقدر هم بزرگ باشد باز هم به پای مشكل اعتیادش نمی رسند. او در این مرحله علاوه بر درمان اعتیادش این را نیز فراگرفته كه ابتدا به ساكن هر مسئله ای تفكر كند .

مسافر میثم
طبقه بندی: سند بدون نقص(میثم)،
برچسب ها: اعتیاد، درمان، کنگره60، شربت تریاک، ترک اعتیاد، جلسه، تریاک، هروئین، کراک، شیشه، قرص، مشروبات الکلی، میثم جمالی، دو بال پرواز، همسفر سمانه، سمنان، ترامادول، قرص آرام بخش، Addiction، Drugs، Addiction Treatment، www.c60.ir، Two wings to fly،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ پنجشنبه 25 اسفند 1390 ] [ 02:17 ب.ظ ] [ مسافر میثم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
نظر سنجی
مهمترین آرزوی شما ؟ ( صادقانه و واقع بینانه )


درباره وبلاگ

همانطور که سلامت جسم برای همه ما مهم است, سلامت روان هم مهم است...
پس:
کسانی که سراغ روان شناس می روند بیمار نیستند
و کسانی که روان شناس می شوند دنبال بیمار نیستند
ما فقط کنار هم ایم تا لحظاتی که می پرسیم "چرا ما؟" به همدیگر بهترین زندگی را هدیه دهیم

" امیدواریم وبلاگ روانشناسی سهمی در موفقیت شما توی زندگیتون داشته باشه ، هرچند این موفقیت حاصل اراده شماست و ما فقط واسطه ایم... "
" به امید روزی که همه مردم سرزمین من لبخند به لب داشته باشند... "

" وبلاگ منتخب میهن بلاگ،مجله موفقیت و راه موفقیت "
مطالب برتر و پر بازدید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب