روانشناسی
جدیدترین تست های روانشناسی در www.ravanshena30.ir
قالب وبلاگ


مصاحبه دو بال پرواز با جناب مهندس دژاکام چند روز قبل از بستری شدن ایشان در بیمارستان بر اثر حمله فرد مصرف کننده شیشه به ایشان در ادامه همین مطلب


كاروان مرگ

بروید کنار که کاروان مرگ در حال حرکت است و به کسی رحم نخواهد کرد!

در این چند روز خواستم در ارتباط با اتفاقی که برای آقای مهندس حسین دژاکام افتاده مطلبی بنویسم بیم آن داشتم که خدائی نکرده عزیزی بر خود بگیرد، عاقبت طاقت نیاوردم و ناگزیر حرف دلم را برای شما عزیزان می نویسم...

ابتدا با طرح چند سئوال شروع می کنم.

1- اگر این تعرضی که به آقای مهندس دژاکام شد به یکی از مسئولین امر مبارزه با مواد مخدر می شد آیا به همین سادگی از کنار این مسئله مهم کسی می گذشت؟

2- اگر بر فرض بعد از صادر شدن حکم قانونی دادگاه برای یک فروشنده شیشه، به قاضی پرونده تعرضی میشد آیا باز هم خبری منتشر نمی شد؟

3- اگر در خیابان یا مغازه و یا در پارک یک فرد شیشه ای به یکی از اعضای خانواده عزیزانی که در کشورمان مسئولیتی دارند حمله می کرد ، آن حمله بازتاب خبری پیدا نمی کرد؟

4-اگر تعدادی از این افراد مصرف کننده شیشه که اصلا قابل کنترل نیستند در خیابان نظم عمومی را بهم می ریختند و موجبات بی امنی را فراهم میکردند باز هم به راحتی از کنار این مسئله می گذشتند؟

آیا باز هم نیاز به طرح سئوالات بیشتری است ...؟!

من نزدیک به 3 سال است که در رسانه ملی مجری برنامه ای هستم که درباره اعتیاد مسائلی را مطرح کرده که تا به امروز باعث گشایشهایی کارساز در زمینه درمان و پیشگری در سطح کلی بوده است، اما  به تازگی شنیده ام دوستانی در سطوح بالای تصمیم گیری می گویند کشور ما نیازی به برنامه ای در باره درمان اعتیاد ندارد و ما نیاز به برنامه های کلان در زمینه پیشگیری هستیم !

قبول، اما آیا بزرگترین پیشگیری این نیست که ما بتوانیم کسانی را که به وضوح  باعث تهدید امنیت جانی مردم و یا حتی در آینده ای نه چندان دور امنیت ملی کشورمان می شوند را به سمت درمان بکشانیم؟ به قول آقای مهندس دژاکام هر فردی که مواد مخدر مصرف می کند یک معلم اعتیاد است و درمان هر کدام از این مصرف کنندگان مواد مخدر بزرگترین پیشگیری است.

آیا واقعا زمان آن نرسیده که به طور کاملا جدی تمام فعالان دولتی و غیر دولتی به فکر دفع این خطر جدی باشد و جلوی این کاروان مرگ را که به هیچ کسی رحم نخواهد کرد را بگیرند؟

این کاروان چند سالی است که به طور کاملا مخفی و چراغ خاموش در حال حرکت و نابود کردن تمام  زیر بنای این مملکت و ارزشهای همه ماست،بخشی از نسل جوان ما به شدت در معرض نابودی و خسران است،کارشناسان کارآزموده و کاربلد بسیارند و منتظر لبیکی هستند تا وارد عرصه کارزار شوند، آیا نباید کاری انجام داد؟

باز بگویم..؟ حرف بسیار است و مجال اندک . امیدوارم که هیچ کس زیر چرخهای این کاروان خرد نشود.

چو پرده دار به شمشیر میزند همه را

کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند

با احترام- عباس امیر معافی[]

موضوع سوال:

نحوه برخورد با یک فرد متوهم از استعمال شیشه


برچسب ها: اعتیاد، درمان، کنگره60، شربت تریاک، ترک اعتیاد، جلسه، تریاک، هروئین، کراک، شیشه، قرص، مشروبات الکلی، میثم جمالی، دو بال پرواز، همسفر سمانه، سمنان، Addiction drugs، drugs، Addiction، درمان اعتیاد، بیماری، مسافر میثم، تزریق،
دنبالک ها: جمعیت احیای انسانی کنگره 60، تالار گفت و گوی اعتیاد و مواد مخدر، وبلاگ تالار گفت و گوی اعتیاد و مواد مخدر، کارگاه آموزشی (آقایان مسافر)، کنگره 60، کنگره 60_ نمایندگی سمنان،، وبلژیون آقای حافظی، وبلژیون خانم منصوری، دو بال پرواز،، دو بال پرواز، شروع خوب،

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید

اگر روانشناسی دات آی آر را دوست دارید به ما مثبت بدهید
[ دوشنبه 24 بهمن 1390 ] [ 01:41 ب.ظ ] [ مسافر میثم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
نظر سنجی
مهمترین آرزوی شما ؟ ( صادقانه و واقع بینانه )


درباره وبلاگ

همانطور که سلامت جسم برای همه ما مهم است, سلامت روان هم مهم است...
پس:
کسانی که سراغ روان شناس می روند بیمار نیستند
و کسانی که روان شناس می شوند دنبال بیمار نیستند
ما فقط کنار هم ایم تا لحظاتی که می پرسیم "چرا ما؟" به همدیگر بهترین زندگی را هدیه دهیم

" امیدواریم وبلاگ روانشناسی سهمی در موفقیت شما توی زندگیتون داشته باشه ، هرچند این موفقیت حاصل اراده شماست و ما فقط واسطه ایم... "
" به امید روزی که همه مردم سرزمین من لبخند به لب داشته باشند... "

" وبلاگ منتخب میهن بلاگ،مجله موفقیت و راه موفقیت "
مطالب برتر و پر بازدید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب